Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlılığın Gücü

@emregur
Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin Tutarlılığın Gücü

Tutarlı olma durumu sadece çalışırken değil hayatın her noktasında oluşması gereken bir kaidedir. Tutarlı olmak yapılan işin bir düzen içinde ve amacına uygun şekilde devam etmesini sağlayan oluşumdur.

Yapılan işler belli bir düzenden sapar ve birey çelişkiye düşerse amacına ulaşamamakla beraber iş hayatında problemler artmaya başlar. Düşünülen, ifade edilen olguların birbirine zıt konular olmaması dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Birbiri ile çelişkiye düşmeyen düşünce ve eylemlerde bulunan bir kişi üstünde çalıştığı, içinde bulunduğu durumlardan başarıyla çıkabilecek özellikleri sahip, başarılı bir bireydir.


Tutarlılığın İş Dünyasına Etkisi

Tutarlı olmak yapılan bir işe karşı sorumluluk hissini arttırarak ekstra bir öz güven sağlar. Kazanılan öz güven girişimciliğin ve üstünde çalışılan işin başarılı olma olasılığını arttırır.

Bireyin düşüncelerinde, hareketlerinde ki tutarlılık mantıklı düşünmesini ve problem çözme yetisini arttırarak başarılı bir girişimcinin veya iş görenin oluşmasını sağlar. Tutarlılığın iş dünyasına kattığı bir diğer özellik ise dikkat becerisini üst düzeye çıkarmasıdır.
Dikkatli olan bireyler çelişkiye düşmez ve kendini rahat hissedeceği için işe olan yaklaşımları, hareketleri ve düşünceleri sağlam olacaktır.

Başarılı bir girişimci olmak ve iş hayatında başarılı bir kariyer hedefleyen bireylerin beynini kontrol etmesi, yapılacak olan işin sonuçlarını önceden planlaması ve yaşanabilecek problemlerin saptanarak önlemlerin alınması tutarlı olmanın kilit noktalarıdır. Tutarlı bir girişimci bütün bunları düşünerek çelişkiye düşmeden hedeflediği, hayalini kurduğu başarıya ulaşacaktır.


Sevilen Bir Girişimci Olmada İş Ortamı

İş hayatında çalışma ortamının rahat ve huzurlu olması göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir husustur. Hareketlerinde ve düşüncelerinde çelişkiye düşmeyen bir girişimci kendinden ödün vermeyerek ve tutarlı olarak iş ortamında güvenilir olur.

Güvenilir bir girişimci iş yaptığı kurum ve kişiler tarafından saygı görmekle beraber iş düzeninin olumlu yönde gelişmesini sağlar.
Yaptığı hareketlerinde ve sözlerinde çelişki olan girişimci iş hayatı boyunca sıkıntı yaşayarak kendini yalnız hissedecektir.

Çünkü tutarlı olmayan bir bireyin çevresinde ona yararlı gelebilecek insanlar olmayacak ve bu durum sıkıntı yaratacaktır.Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz? (Yorumunuz onaylandıktan sonra aktifleşir.)

Gündüz Modu Aktif...
emre gür
Avatar Emre GÜR JR. Frontend Developer
7 Makale 0 Yorum 17134 Satır Kod