Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

@emregur
Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır

SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

 

Merhaba arkadaşlar, bu yazım da sizlere ücretsiz SSL sertifikasının nasıl alındığını anlatacağım.

Öncelikle, bu anlatacağım yöntem ile aldığımız SSL sertifikaları 90 gün geçerlidir.Süremizin bitimine 7 gün kaldığında sistem bizi otomatik bir mail ile bilgilendirecek ve bizde süremizi 90 gün daha uzatacağız.

Aşağıda anlattığım işlemler hiçbir kod bilgisi gerektirmez sadece kopyala yapıştır yaparak sertifika kurulumunu tamamlayacağız. Takıldığınız yerler olursa yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

  • https://www.sslforfree.com/   sitesine gidiyoruz.
  • Üstteki boşluğa sitemizin adresini yazıp Create Free SSL Certificate butonuna tıklıyoruz.

 

  • Açılan sayfada Automatic FTP Verification’u seçiyoruz (Diğer seçenekleride tercih edebilirsiniz ama pratiklik açısından bu seçim ideal).

 

  • Sayfanın alt kısmına FTP bilgilerimizi giriyoruz ve Download Free SSL Certificate butonuna tıklıyoruz.(Güvenlik tehlikesi yoktur daha sonra FTP şifrenizi değiştirebilirsiniz)

 

  • Ve işlemler bitti sayılır. Açılan sayfada üst kısımda Create Account diyerek hesap oluşturuyoruz ve giriş yapıyoruz, böylelikle SSL sertifikamızın süresinin bitimine 7 gün kaldığında mail ile haberdar olacağız. Son adım olarak aşağıda listelenen keyleri Cpanel hesabımıza girerek SSL sekmesinde ilgili bölümlere yapıştırıyoruz.

 

Artık SSL sertifikamız aktif halde. WordPress kullanıyorsanız ayarlar bölümünden site adresinizin başındaki http:// kısmını https:// yaparak sertifikanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale işinize yaradıysa arkadaşlarınızla paylaşarak onların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Etiketler:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz? (Yorumunuz onaylandıktan sonra aktifleşir.)

Gündüz Modu Aktif...
emre gür
Avatar Emre GÜR JR. Frontend Developer
7 Makale 0 Yorum 17134 Satır Kod